Nasze projekty

Stowarzyszenie na rzecz poprawy edukacji medycznej

Card image cap
Badania epidemiologiczne

Projektujemy oraz realizujemy badania mające na celu gromadzenie danych epidemiologicznych. Projekty, które realizujemy są skupione metodologicznie na retro i prospektywnych planach badawczych i dotyczą polskiej populacji.

Card image cap
Badania obserwacyjne

Prowadzenie badań obserwacyjnych to proces skomplikowany, ale pozwala wyciągać istotne wnioski dotyczące efektów stosowania określonej farmakoterapii lub określonego schematu terapeutycznego niefarmakologicznego. Pacjenci uczestniczący w nieinterwencyjnym badaniu obserwacyjnym nie są poddawani żadnym dodatkowym procedurom diagnostycznym ani monitorującym, a do analizy zebranych danych stosuje się metody zaczerpnięte z epidemiologii.

Card image cap
Badania kliniczne

Projekty badawcze o najwyższym poziomie zaawansowania, które realizujemy w IDK to badania kliniczne. Są to projekty, gdzie wiedza o przyszłym leku zdobywana jest w skomplikowanym i ściśle kontrolowanym procesie. Głównym celem badania klinicznego nowego leku jest ocena jego skuteczności i bezpieczeństwa stosowania w praktyce medycznej.

Card image cap
Szkolenia stacjonarne

Warsztaty naukowe kierowane do wszystkich zawodów biomedycznych stanowią wyjątkową możliwość zaczerpnięcia wiedzy od najwybitniejszych autorytetów świata. Wspólnie z praktykami i wybitnymi klinicystami tworzymy spotkania mające na celu zwiększenie kompetencji kadry medycznej.

Card image cap
Szkolenia online e-learning

Zapewnienie lekarzom, farmaceutom i przedstawicielom innych zawodów biomedycznych dostępu do wiarygodnej i najnowszej wiedzy wpisuje się w naszą misję poprawy jakości życia poprzez podnoszenie kompetencji kadry medycznej.

Card image cap
Konferencje naukowe

Bierzemy udział w wielu wydarzeniach branżowych, aktywnie śledząc najnowsze doniesienia naukowe. Współpracujemy z wieloma organizatorami konferencji medycznych.

Card image cap
Warsztaty naukowe jednodniowe

Organizujemy stacjonarne warsztaty edukacyjne, kierowane do lekarzy, farmaceutów czy też pielęgniarek i położnych. Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny, dzięki wsparciu wybitnych autorytetów ze świata medycyny i farmacji wraz z możliwością zdobywania punktów edukacyjnych.

Card image cap
Organizacja udziału w konferencjach naukowych (Polska i zagranica)

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w organizacji wyjazdów na konferencje krajowe i zagraniczne. Dbamy o wszystkie szczegóły techniczne i logistyczne – od ubezpieczenia, poprzez rezerwację transferów, hoteli, wyżywienia oraz zakupu FEE rejestracyjnego.

Card image cap
Granty naukowe z NCBiR lub PARP

Działalność naukowa, którą realizuje IDK opiera się w znacznej części na grantach naukowych pochodzących z Instytucji Publicznych. Każdy projekt lub każde zapotrzebowanie na nowy projekty jest skrupulatnie analizowane od strony pozyskania środków publicznych na możliwość realizacji przedsięwzięcia.